Diamenty Forbesa

Już po raz 5ty nasza firma otrzymała wyróżnienie Diamenty Forbesa.

Diamenty Miesięcznika FORBES to jeden z najbardziej prestiżowych rankingów prowadzonych wśród polskich firm prywatnych. Lista Diamentów Forbesa opracowywana jest na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, uwzględniającej zarówno wyniki finansowe jak i wartość ich majątku. 

Czym jest to wyróżnienie dla naszego zarządu, cytujemy pełną wypowiedź:

 „Wyróżnienie kolejny rok z rzędu oznacza, że nie zwalniamy tempa, oraz potwierdza naszą silną pozycję w branży.

Polgast Sp. z o.o. z siedzibą w Wieleniu istnieje od 2010 roku. Firma zajmuje się produkcją mebli ze stali nierdzewnej głównie dla branży gastronomicznej. Specjalizuje się przede wszystkim w meblach do kuchni, zmywalni i przechowywania posiłków. Bazowymi produktami są stoły do pracy, meble ze zlewami, szafy, regały, półki, wózki, a także okapy.


Wdrożenie zamówienia do produkcji powierzone jest opiekunom klienta, zespołowi konstruktorów i koordynatorów odpowiedzialnych za tworzenie specyfikacji, procesowanych w fabryce przez wykwalifikowanych operatorów maszyn, spawaczy i szlifierzy. Całość procesu produkcji, od cięcia blach i profili, poprzez wykrawanie, a następnie kształtowanie materiałów, a także łączenie i finalne wykończenie, realizowana jest za pomocą najwyższej jakości maszyn produkcyjnych.

– Firma stawia na ciągły rozwój. Od samego początku uważnie obserwowaliśmy rynek, uczestniczyliśmy w targach branżowych oraz szukaliśmy stałych partnerów biznesowych – mówi Roman Krystek, prezes zarządu Polgastu. – Sukcesywnie zwiększaliśmy liczbę pracowników i powiększaliśmy nasz park maszynowy. Dzięki tym działaniom, a także licznym inwestycjom w ciągu 10 lat staliśmy się znaczącym producentem na rynku krajowym. Jednocześnie bardzo mocno rozwijamy eksport, który kierujemy głównie do krajów europejskich.


W relacjach z klientami Polgast ceni partnerstwo i długotrwałą współpracę, co przekłada się na przyrost zamówień produkcyjnych rok do roku. Firma zapewnia szeroką gamę typów, odmian i wymiarów, które umożliwiają prawidłowy dobór do technologii i specyfiki każdej profesjonalnej kuchni.

Przyszłość firmy zarządzający nią menedżerowie wiążą z produkcją mebli do samodzielnego montażu. Już dziś moce wytwórcze Polgastu nastawione są głównie na produkcję seryjną.

– Aktualnie jest to jeden z najszybciej rozwijających się segmentów naszej działalności – podkreśla Roman Krystek. – Widzimy w tym duży potencjał, dlatego w perspektywie kilku najbliższych lat planujemy budowę kolejnych hal produkcyjnych. Takie działanie przyczyni się przede wszystkim do zwiększenia powierzchni magazynowej, możliwości sprzedażowych oraz, co najważniejsze, pozwoli na dalszy prężny rozwój naszej firmy.”Dotychczasowe nagrody

– Diamenty Forbesa 2018

– Diamenty Forbesa 2019

– Diamenty Forbesa 2020

– Diamenty Forbesa 2021